Üyelik Sözleşmesi

AlseroTur.com'a Hoşgeldiniz..

WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI:  www.alserotur.com

Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlerle bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, siteye erişmeyebilir veya siteyi kullanmayabilirisiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal durdurmalısınız. “www.alserotur.com” bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.1. Ticari markalar, fikri mülkiyet, telif hakları

www.alserotur.com sitesinin tüm hakları  ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. ŞİRKETİ aittir. Bu web sayfalarında yayımlanan içerikler (örneğin yazılım, ürünler, logolar, v.s. gibi ticari markalar, bilgiler, raporlar, resimler ve grafikler), ulusal ve uluslar arası kanunlar ve uluslar arası sözleşmeler ile korunmaktadır. Sitede yer alan her türlü bilgi ve materyal; 

Site'nin tamamı ya da bir bölümü revize edilerek, ekleme yapılarak ya da bir kısmı değiştirilerek herhangi bir ortamda kullanılamaz. 

Site'den alınabilecek her türlü bilgi (yazılı ya da görsel) rahatlıkla görülebilecek büyüklükte "© 2013, alserotur.com, Tüm Hakları Saklıdır" ifadesi eklenmeden kullanılamaz. 

Sitede yer alan ifadeler içerisindeki 3. kişi ya da kurumlara ait tescilli marka, hizmet, logo vb. uyarılar ve ayraçlar, siteden alıntı yapıldığında kaldırılamaz.2. Kullanım koşullarının değiştirilmesi

alserotur.com'un herhangi bir sebep göstermeksizin ve önce veya sonra ihbarda bulunmaksızın bu kullanım koşullarını değiştirme, ilavede bulunma veya yenileme hakkı saklıdır. Bu sayfalarda, mevcut ve güncellenmiş versiyon bulunmaktadır. Bu web sayfalarının kullanılması ile kullanıcı, mevcut versiyon ile sınırlandırılmış olduğunu kabul eder.3. Üçüncü Parti Sitelere Verilen Bağlantılara (Linklere) Dair

www.alserotur.com, sitesinde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermek ya da reklamdır. Kullanıcı, site üzerindeki linklerin kaynakları üzerinde alserotur.com'un hiçbir kontrolü olmadığı için, alserotur.com'un linklerinin gösterdiği web sitelerinin veya kaynakların ulaşabilirliğinden sorumlu olmadığını ve bu web siteleri ve kaynaklar üzerinde bulunan veya bunlardan elde edilebilen hiçbir içerik, reklam, ürün veya diğer materyalden sorumlu olmadığını kabul eder. Kullanıcı ayrıca alserotur.com'un böyle herhangi bir web sitesi veya kaynak üzerinde veya bunlar yoluyla elde edilebilen herhangi bir içerik, mal veya hizmete güvenerek veya bunlar tarafından veya bunların kullanımı ile bağlantılı olarak neden olunan ya da neden olunduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu olmadığını kabul eder.4. Kullanıcı Bilgileri Hakkında

www.alserotur.com sitesinde; kullanıcıların dolduracakları talep ve rezervasyon formlarının yer aldığı bölümler yer almaktadır. Bu bölümlerin doldurulması esnasında kullanıcıların küfür, tehdit, tahrik, rahatsız edici sözleri ve kanuna aykırı içerikler kullanma ve başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar verme hakları yoktur. Ayrıca bu formların kopyalanarak kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek olarak kullanılmaları yasaktır. Kullanıcılarının bu sayfaları kullanarak bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma hakları yoktur.5. Hak ve Sorumluluklar

www.alserotur.com sitesine bulunan içerikler sürekli kontrol edilmekte ve güncellenmektedir. Ancak, www.alserotur.com ve sahibi ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. site içeriğindeki bilgi ve fiyat hatalarından sorumlu tutulamaz, sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir rezervasyon, satış veya bilgi hatasından dolayı www.alserotur.com sitesi ve sahibi ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. sorumluluk yüklenemez. 

www.alserotur.com sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır. Sitenin tüm hakları, sahibi olan firma ORKUN TURİZM GEM.SEY.İNŞ.LTD.ŞTİ. aittir. İzinsiz kullanımı kanunlarla yasaklanmıştır.

 

Üye Girişi

captchacode
Şifremi UnuttumYeni Üyelik

Referans Nolu giriş

Referans Numaramı Unuttum.

Hac Hizmetlerimiz

hac

Umre Hizmetlerimiz

umre

Tatil Hizmetlerimiz

İslami Otel

KONGRE & TOPLANTI

İSLAMİ TOPLANTI ve KONGREİSLAMİ KONGRE VE TOPLANTI ORGANİZASYONLARI


Müslüman bir ülke olan Türkiye de son yıllarda başta devlet kurumları olmak üzere, kamu personeli  eğitimleri, kamu toplantıları ve kongre organizasyonları Alkolsüz toplantı salonları nda yani alkol servisi olmayan otellerde veya kongre salonlarında yapılmaktadır. Devlet kurumlarının öncülüğünde gelişen bu akım bir çok şirket, özel ve tüzel kişilerce benimsenmiş ve  takip edilmiştir. Kamu daireleri toplantı otelleri Ankara başta olmak üzere, Antalya toplantı otelleri, İzmir toplantı otelleri ve İstanbul toplantı otelleri en çok tercih edilen bölgelerdir.  Özellikle Harcırahlı Kamu personeli eğitim seminerleri kış aylarında büyük toplantı salonları olan Antalya otelleri  tercih edilmektedir.  Kemer toplantı otelleri ekonomik ve ucuz fiyatlı toplantı yapılabilecek bir çok otel bulunmaktadır.

Toplantı organizasyonlarını amaçları ve içerikleri balımından aşağıdaki gruplara ayrılır.

1 -  İNCENTİVE  
2 -  KONGRE  ORGANİZASYONU
3 -  BAYİ TOPLANTISI
4 -  EĞİTİM & SEMİNER TOPLANTILARI

 

1 - İNCENTİVE 

İncentive ne demek, hangi etkinlikle İncentive adı altında organize edilir soruları ile sık karşılaşmaktayız. Vakıf, Sandık, sivil toplum örgütleri, Resmi kurum yöneticileri, Şirket yöneticileri ve benzeri yönetici pozisyonunda olan kişilerin  meslekleri haricindeki bu etkinlik ve deyimlere yabancı olabilirler.  Yasal olarak Turizm Bakanlığına bağlı  TURSAB belgeli Seyahat acenteleri tarafından organize edilir. Tabiki her seyahat acentesi bu tür organizasyonu yapamaz. İncentive organizasyonu yapacak yöneticilerin konusunda uzman, deneyimli, geçmiş referansı olan, yurt içi ve yurt dışı ticari ilişkileri güçlü ve deneyiml konusunda uzman Seyahat acenteleri ile bu tür organizasyonları yapmaları isabet olur. Hatır gönül için girilen operasyonların fiyasko ile sonuçlanması kaçınılmaz olur buda yöneticilere, firmalara veya kurumlara itibar ve para kaybettirir.

İncentive Etkinlikleri 

- YURT İÇİ VE YURT DIŞI DİSTRİBÜTÖR VE BAYİ TOPLANTILARI
- YURT İÇİ VE YURT DIŞI TEŞVİK GEZİLERİ
- SEMİNER VE SEMPOZYUMLAR
- AÇILIŞ KOKTEYLLERİ
- FABRİKA VE BAYİ AÇILIŞLARI
- GENEL VE BÖLGESEL EĞİTİM TOPLANTILARI
- ÜRÜN LANSMANI ( TANITIMI )  VE PR LANSMANI
- OUTDOOR AKTİVİTELER  ( DIŞ MEKANLARDA YAPILAN AKTİVİTELER ) 
- TEMEL ATMA TÖRENLERİ
- GALA -  DAVET VE ÖZEL YEMEK ORGANİZASYONLARI
- ULUSLAR ARASI VE ULUSAL  KONGRE ORGANİZASYONLARI


     

     

İncentive detayları

Alsero Turizm 1996 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışında  bir çok etkinlikler organize etmiş sektörde deneyimli bir bir acentedir.
İncentive organizasyonlaındaki başlıca  hizmetler; 

 

1. Organizasyon Öncesi Yapılması gerekenler

A.       Karalanan tarihte  sizlerden grubun ayrıntıları alınarak, bütçeniz ve taleplerinize en uygun otel seçenekleri tarafınıza bir teklif olarak sunulur.
B.       Büyük toplantı gruplarında Firma ve Acentemiz yetkilileri ile bir ön inceleme gezisi yapılır, otel ve toplantı salonlarının görüür, sosyal aktiviteler hakkındaki detaylar yerinde görülerek kararlaştırılır. 
C.       Toplantı ve seminerler için kullanılacak bayrak, afiş, flama, yönlendirme vb.görsel malzemeler ile ilgili gerekli ölçüler, salon planları ve istenilebilecek diğer bilgiler talebiniz doğrultusunda  sizlere bir sunum ile bildirilir.
D.       Otel - Toplantı salonu veya vr ise başka mekan  ve şirket arasındaki bağlantıları Acentemiz tarafından sağlanır ve organizasyonun isteğinize uygun gerçekleşmesi için oda listelerinin hazırlanması,  menülerin seçimi ve kontrolü, toplantı salonu ve teknik ekipmanların hazırlanması ve  kontrolü acentemiz tarafından  şirket adına gerçekleştirilir.
E.       Firma veya Kurum için flama , bayrak, masa bayrağı , salon  süsleme ve görsel malzemeler için araştırma yapılır ve fiyatlar omnayınıza sunulur. Görsel malzemelerin otelde veya salonda görünür  şekilde asılması  organize edilir.
F.        Yaka kartlarının hazırlanır girişte katuılımcılara verilir.


2. Organizasyon Süresince Yapılması gereken Hizmetler

A.      Hoş geldiniz Masası (Welcome Desk) kurulması
Toplantının yapıldığı otelin lobisinde misafirlerimizin karşılanmasını, otel giriş işlemlerinin yapılması, varsa hediye veya promosyon malzemelerinin dağıtılması, organizasyon zamanın dışındaki boş zamanlarda çevre gezileri organize edilmesi gibi hizmetleri organize etmek katılımcıların sorunları ile ilgilenmek amacı  için  organizasyon süresince danışma masası olarak hizmet verecek  masa kurulacaktır. Bu masa saat 08:00 - 22:00 arasında katılımcılara hizmet verilir.

B.       Program Kitapçığı ve Hoşgeldiniz mektubu
Kurum veya firma tarafından hazırlanan   bir Hoş geldiniz Mektubu veya yöre, program ve otel hakkında bilgi içeren bir kit var ise odalara konulacaktır.
C.       Otelin Süslenmesi
Otel lobisi, toplantı salonu ve çevresi şirket veya kurum  imajına uygun bir şekilde süslenir flama ve konu ile ilgili tanıtıcı posterler asılır.  Otel içinde toplantuı salonu , restoran ve diğer aktivite yerlerine yönlendirme bordları koyulur. Yemeklerde istenir ise masa süslemeleri firma bayrakları ile yapılır.

D.       Hoş geldiniz Kokteyli
 Arzu edilir ise otele giriş gününde misafirlerimize Hoş geldiniz Kokteyli ikram edilir.  Bir çok otelde özellikle İstanbul - İzmir - Ankara gibi  herşey dahil hizmeti olmayan şehir otellerinde bu hizmet ücretlidir.
E.       Toplantı Salonlarının Hazırlanması ve Yerleşimi
Toplantı salonları, toplantıdan bir gün önce istenen şekilde hazırladıktan sonra Acente ve firma yetkilileri ile kontrol edilir. Toplantı esnasında bir acente yetkilisi salonda devamlı görevli olarak bulunarak salon temizliği servis eksikliği, materyal eksikliği<gibi konularda firma ve otel yetkilileri ile koordinasyon içinde olur.
 
F.        Yemekler
Restoranda firma misafirlerine ayrı bir yer ayrılması sağlanır, Yeterli sayoıda firma bayrağı var ise tüm masalara konulur.
G.       Gala Yemeği
Incentive  Gruplarında firma ve  misafirlerimizin istekleri dahilinde  Gala Yemeği yapılır.  Sanatçı, canlı müzik, orkestra , folklor gösterisi gibi hizmetler , salon süslemeleri, yapılması, salon planlarının organizasyonu firma bütçeniz imkanında yapılır. İstenildiği taktirde bölgesel veya geleneksel Tema Yemekleri  (Bin bir Gece, Çingeneler Zamanı, Türk Gecesi, Maskeli Balo, Kovboy Gecesi, Latin Gecesi, Siyah - Beyaz Gecesi gibi organizasyonlar yapılır.  Firma bütçeniz dailinde  kaliteli ve güzel bir ortam hazırlanır.

Sosyal Aktiviteler
Katılımcıların istekleri doğrultusunda otelin kapasitesi imkanlarında  Futbol, Basket, Masa tenisi, Bowling, oyunu gibi değişik turnuvaların düzenlenmesi,  Otel aktivitelerinden  Sauna, Hamam, Fıtness Center, Havuz, gibi imkanlardan faydalanarak değişik eğlenceler düzenlenir.
 
3. Diğer Hizmetler 

A.       Transfer 
Transfer organizasyonun en önemli operasyon bölümüdür.  Katılımcıları memnuniyetleri ve konsantresini etkilenen en önemli unsurlardan biri olan transfer hizmeti . Firma veya kurumlarca fazla önemsenmez ama Acente için operasyonun en hassa noktası transferdir. Hava alanına gelen bir katılımcı veya konuşmacıyı orada 10 dakikadan fazla bekletirseniz. Organizasyon başlamadan ilk tepkiyi alırsınız ve devamı gelir artık. Transfer maliyetlerini kısmak operasyonun başarısını gölgeleyen en önemli< etkendir. Acentenize bu konuda tam yetki vermaniz önerilir.
Transfer için Turizm taşıma B2 Belgeli araçlar ve uzman şoförler tercih edilir.Her araç makimum 4 - 5 yaşındadır.

B.       Hosteslik Hizmetlerimiz
Bu konuda tecrübeli elemanlardan oluşan ekibimiz toplantı boyunca, üniformalarıyla konukların karşılanması, otel girişlerinin yapılması, toplantı organizasyonu, transfer işlemlerinin gerçekleştirilmesi, gala gecesinin koordinasyonu, aktivitelere misafirlerimizle beraber katılarak misafirlerimizin kaynaştırılması ve misafirlerimize her konuda yardımcı olmak için bulunmaktadırlar. Konaklamaları,ulaşım ve yemek masrafları tarafınızca karşılanacaktır.
B.       Teknik Ekipman Temini
Otel toplantı salonunda bulunmayan  ses düzeni, sine vizyon,  TV - video, barco vizyon, slide, tepegöz, simultane sistemi  Acentemiz tarafından temin edilir .
                                         

 

2 -  KONGRE  ORGANİZASYONU

Bütün başarılı organizasyonlar içinde birçok detay vardır, her detay üzerinde titizlikle çalışma gerektirir, dolayısı ile organizetörlere çok zaman ve çok çalışma düşer. Büyük veya küçük çaplı herhangi bir toplantı organizasyonu küçümsenemez hepsi aynı titizlik ve detaylı çalışma gerektirir. Özellikle işveren durumunda olan Firma veya kurumlar Organizasyonu yapacak Seyahat acentesini pazarlık yapılması gereken bir rakip olarak görmemeli, çözüm ortağı olarak masaya otırmalıdır.  Aksi takdirde bu operasyon kesinlikle başarılı olmaz. 
Alsero Turizm olarak daha öncede söylediğimiz gibi ulusal ve uluslar arası alanda başarılı çalışmaları olan 1996 dan bu yanan özellikle yurt dışı ve yurt içinde operasyon yapan bir firmayız. Operasyon öncesi, operasyon anı ve sonrasında kaliteden vazgeçmeden sizin ile aynı başarı ve verimliliği düşünen bir mentaliteye sahibiz.

KONGRE ORGANİZASYONUNDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

- Duyuru Broşürleri Hazırlanması 
- Postalama Hizmetleri 
- Program ve Tebliğ Kitapları Hazırlanması
- Hotel ve Benzeri Konaklama Tesislerinde Rezervasyon Yapılması 
- Ulaşım ve Transfer Hizmetleri 
- Kongre Teknik Ekipmanları Temini 
- Simültane Tercüme Sistemleri Temini 
- Simültane Tercüman Ekibi Temini 
- Host, Hostes ve Rehber Temini 
- Danışma, Tur Kayıt ve Dosya Teslim Masaları Kurulması 
- Profesyonel Sekreterya Hizmetleri 
- Telekomünikasyon Hizmetleri 
- Çeşitli Boyutlarda Çok Amaçlı Salon Temini 
- Çeşitli Dekorasyon Hizmetleri 
- Gala ve Veda Gecesi Organizasyonları 
- Fuar Malzemeleri Temini ve Stand Uygulamaları 
- Halkla İlişkiler Çalışmaları 
- Kongre Öncesi ve Sonrası Turistik Hizmetleri
  
                                                              

 


2 -  BAYİ TOPLANTILARI

Firmalar ürünlerinin piyasada daha iyi tanıtmak, pazarda daha çok söz sahibi olmak amacı ile bayilerine eğitim vermek ve onları motive etmek için yurt içinde bayi toplantısı veya  yurt dışında bayi toplantısı ve gezileri düzenler. Uluslar arasında yapılan bir araştırma da bayi toplantısı ve bayi gezileri yapan firmaların üretimlerinin ve marka bilinirliği niz diğer emsal firmalardan daha hızlı geliştiğini ve piyasada daha fazla pay aldını göstermiştir.
Aslında konu çok basit Bir hırdavatcı da 3 çeşit boya markası var ise;  her yıl bi kez yurt içi eğitim toplantısı yapan ve  bir yurt dışı gezisi veren bir firma varken siz olsanız hangi marka boyayı satarsınız. 

Bayi Toplantıları ve gezilerinin Amaçları 


A- Satışları arttırmak için satış eğitimi yapılır.
B- Yeni ürünlerinizi tanıtılır.
C- Bayilerinize İstediğiniz mesajları verebilirsiniz, 
D- Marka üstünlüklerini ve karlılığı  tanıtılır.
E- Şirketinizin imajını korur ve geliştirirsiniz. 

Müşteri ile bire bir yüz yüze muhatap olan Bayilerinize sunacağınız kısa süreli de olsa bir  tatil olanağı onları iş stresinden uzaklaştırıp,  mutlu bir tatilden sonra yüksek moralle dönüp ürünlerinizi tüketiciye diğer markaların yanında öncelikle sunacaktır.

Son 2 yılda yaptığımız bayi toplantıları ve gezilerinde bir kaç tanesini örnek olarak verebiliriz.  ; Antalya - Kuşadası  - Adana ve Mersinde toplantı /
Yurt dışında Saray Bosna -  Belgrad - Kıbrıs - Ukrayna - Budapeste - Romanya da bayi gezisi.

Bayi gezileri ve toplantılarında standart bütçe olmaz firmaya göre yüksek bütçelide olabilir. Ama bu konuda  konuda size yurt içinde ve dışında size yardımcı  olacak önerilerimiz olacaktır.
                        

                             Çimento Bayileri Bükreş gezisi  4 -  EĞİTİM & SEMİNER TOPLANTILARI


Resmi Kurumlar,  Bankalar, Fabrikalar, Ülke Distribütörleri, bünyelerindeki personele yeni sistemleri, teknolojileri, marka veya ürün tanıtımı
hakkında eğitim verirler.  Piyasada daha iy söz sahibi olmak için personel eğitimi şarttır. Bu toplantı ve seminer toplantıları eğlenceden uzak daha çok ders çalışılan eğitim verilen ve bilgi alınan toplantılardır. . 
Eğitim ve Seminer toplantılarında Eğitmen gerek kurum veya firma içinden gerekse dışarıdan konusunda uzman profosyonel eğitmenler tarafından verilir. 
Acente olarak  eğitim verecek uzman eğitmen bulma konusunda yardımcı oluruz.

Eğitim ve seminer toplantılarının faydaları

A- İyi bir satış eğitimi vererek satışları artırabilirsiniz.  
B- Yeni ürünlerinizi tanıtma  fırsatınız olur.
C- Kurum veya Bankaların yeni sistemleri personele aktarılır.
D- Marka bilinirliğinizi artırabilirsiniz.
E- Şirketinizin imajını yükseltir iyi bir piar çalışması ile piyasada saygınlığınızı öne çıkarırsınız.


ALSERO TURİZM ile yapacağınız karşılıklı görüşmelerde bir adım önde olacaksınız.